Ten gadżet powinien mieć w kieszeni każdy palacz. Stwórz z nami podręczną popielniczkę i dołącz do akcji "Plaża bez peta"

Czy wiesz, że każdy wyrzucony na plaży niedopałek papierosa może zatruć litr wody, a rozłoży się dopiero za 10 lat? To najczęściej znajdowany na plażach śmieć, który jest toksyczny i trudny do usunięcia. Dlatego pamiętaj, by zawsze wyrzucać pety do kosza lub... noś przy sobie podręczną popielniczkę. Zrobisz ją w dwie minuty.
Zobacz wideo

Na Gazeta.pl trwa wakacyjna akcja "Plaża bez peta". Dowiedz się, dlaczego warto się do niej przyłączyć. Wspólnie stworzymy mapę plaż bez petów - czystych, cudownych miejsc na polskim brzegu. Jeśli chcesz, by znalazło się na niej twoje miasto lub biznes, napisz do nas: plazabezpeta@agora.pl.

Materiały, których potrzebujesz:

  • metalowe pudełko po cukierkach
  • klej szybkoschnący
  • karabińczyk z breloczkiem (znajdziesz go np. wśród gadżetów dla rowerzystów)

Wykorzystaj pudełko po cukierkach i przyklej do niego brelok. Dzięki temu popielniczkę możesz przypiąć do szlufki lub nosić w kieszeni. 

***

Do mórz i oceanów co minutę trafia ciężarówka odpadów, które zabijają ptaki, ryby, wieloryby i delfiny. Plaże naszego Bałtyku toną w śmieciach. Zatrzymajmy wspólnie to szaleństwo! TUTAJ możesz podpisać petycję ws. ograniczenia stosowania jednorazowego plastiku >>